Gerdek Günleri Yaşanlar

Bir yastığa başını koymak için hazırlıklara başlayan çiftler, evlilik merasimi ile birlikte artık uzun bir ömrün kapılarını aralarlar. Gerdek günleri, ülkemizdeki geleneklere göre oldukça önemli bir husustur. Yeni evlelenenlerin girdiği ve unutamayacakları bir gece yaşayacakları bu günler hakkında bilgi vermeye çalışalım.
Gerdek Nedir?
Ülkemizin geleneklerinden birisi de, evlenmeden karşınızdaki kişiyle cinsel ilişkiye girmemektir. Bakire olan sevdiğiniz ile evlilik merasimini tamamladıktan sonra akşamında yatağa yatarsınız ve gerdeğe girersiniz. Bu durum kısacası ilk cinsel ilişkidir. Bu yüzden iki taraf için oldukça önemli ve tarihi bir andır.
Gerdek Gecesi Neler Yapılmalı?
Bir diğer adı zifaf olan gerdek gecesinde neler yapılmalı diye sorulduğunda verilmesi gereken ilk cevap, soyunma hali ile ilgilidir. Eğer iki taraf da ilk kez cinsel ilişkiye girecekse karşılıklı soyunmak onlar için zor ve alışılmamış olabilir. Bu yüzden ön sevişme evresinde birbirinizi soyarken kesinlikle aceleci davranmayın. Unutmayın karşınızdaki kişi sizinle bir ömür beraber olacak. Güzel bir gece için 5 dakikanızı feda etmekten kaçınmayın.
Genellikle kız tarafı, bu günde stresli olmaktadır. Sonuçta yıllardır koruduğu bir durum, tek gecede ortadan kalkabilir. Bu yüzden erkeğe düşen görevlerden birisi de eşini sakinleştirmesidir. Yatakta uzun uzadıya sohbetler etmekten, birbirinizi rahatlatmaya çalışmaktan kaçınmayın. Seksin illa ki olacağını, fakat iki taraflı memnuniyet için bazı şeylerin yapılması gerektiğini sakın unutmayın.

gerdekgeceleri.jpg (200×150)
Erken Boşalmanın Önüne Geçin
Karşılıklı ilk deneyiminizde erken boşalma gibi bir sorunla karşılaşmak ve yıllarca bunun utancını yaşamak istemezsiniz. Bu yüzden, o günün öncesinde detaylı şekilde araştırma yaparak erken boşalma probleminizin olup olmadığını öğrenmeye çalışın. Gerdek günü ise olabildiğince cinsel ilişkiyi uzatmaya, boşalmayı geciktirmeye çalışın. Birkaç dakikalık süreç sonunda boşalmak, karşı tarafın bu durumdan soğumasına dahi sebep olabilir.
Utanma ve Çekingenlikten Uzaklaşın
Özellikle kadınlarımızda görülen bu sorun, vajinanın kayganlaşmasına engel olmaktadır. Utanma, çekingenlik ve korkma gibi duyular vajinadan çıkacak zevk suyunun engellenmesine ve böylece kayganlığın azalmasına neden olur. Erkeğin daha rahat bir şekilde girip çıkmasını engelleyen ve acı veren bu durumu engellemek için, zevk duyularınızın haricindeki tüm duygularınızı kapatmaya çalışın. Korkunuz varsa korkunuzu yenin, utanıyorsanız utangaçlığınızı kırın. Erkeğin de bu konuda üstüne düşen pek çok vazifesi vardır. Evlendiği kişinin korkularını yenmesinde ona yardımcı olmak, uzun uzadıya konuşarak onu rahatlatmak bunlardan birkaçıdır.
Ayrıca kızlarımız genellikle ilk günde kızlık zarlarının bozulması ile acı hissedeceklerini düşünürler. Bu durum gerçektir ama saniyeler içinde dahi geçebilir. Hatta kimi insanlarda alınan zevkten dolayı zarın patlaması fark edilmeyecek kadar küçük acılar yaratmaktadır. Unutmayın, bu durum size sadece bir defa ağrı yaratacaktır. Patlamanın ardından artık sorunsuz bir şekilde seks yapabilecek düzeye ve zevk alacak birikime sahip olacaksınız.